BlueBoard.cz
DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 18.09.2023 20:12:59 

Základní organizace Českého svazu chovatelů Rohatec

KALENDÁŘ VÝSTAV drobného zvířectva 2019

(Výstavy konané na okrese Hodonín, v blízkém okolí a vyššího stupně)

 

19.-21.7.    Místní Horňácká výstava Velká nad Veličkou
16.-18.8.    8. Jihomoravská krajská výstava zvířat MCH - JUVENES MORAVIA 2019 Kyjov
                  + Králičí hop Juvenes Rabbit Jumping Moravia 2019
                  + 15. Okresní výstava zvířat MCH okresu Hodonín
                  + Místní výstava
24.-25.8.   Okresní výstava mladých zvířat Hroznová Lhota
14.-15.9.   Celostátní výstava mláďat Přerov
                 Místní výstava Šardice
                 Místní výstava Lužice 
21.-22.9.   Místní výstava Kněždub
28.-29.9.   Místní výstava Rohatec
                  Místní výstava Svatobořice-Mistřín
5.-6.10.      Místní výstava Dubňany + Slovácká výstava samců + expozice klubu ČL a Čč
                  Místní výstava Strážnice + Slovácká výstava Rexů
24.26.10.   Okresní výstava Hodonín
15.-17.11.  Celostátní výstava drobného zvířectva CHOVATEL 2019, Lysá nad Labem


 

Výstavy na okrese Hodonín 2018


1.     20.-22.7.     ZO Velká nad Veličkou - místní KDH

2.     10.-12.8.     ZO Kyjov - oblastní výstava MCH, místní KDH

3.     25.-26.8.     ZO Hroznová Lhota - okresní mladých KDH,
                             + speciálka Stříbřitých malých králíků a výletků hol MP

4.     15.-16.9.     ZO Lužice - místní KDH

5.     15.-16.9.     ZO Šardice - místní KDH

6.     22.-23.9.     ZO Kněždub - místní KDH

7.     29.-30.9.     ZO Rohatec - místní KDH

8.     6.-7.10.       ZO Strážnice - místní KDH, + Slovácká výstava rexů
                                            memoriál Jožky Sochora a Pavla Suchánka

9.     6.-7.10.       ZO Dubňany - místní KDH, + Slovácká výstava samců králíků

10.   25.-27.10.   ZO Hodonín - okresní výstava KDH s mezinárodní účastí

 

 

+ výstavy MIMO OKRES HODONÍN:

7.-8.9.    Celostátní výstava mladého zvířectva Olomouc - odkaz na stránky

8.-9.9.    ZO SZCH Prietrž - miestna výstava KDH

 


 

Soutěž ZO 2017 v Hroznové Lhotě

(králíci)

 

1.) Hodonín                    590,5 b.

2.) Rohatec                     588,5 b.

3.) Hroznová Lhota        587,5 b.

4.) Kněždub                    583,0 b.

5.) Dubňany                    572,5 b.

6.) Strážnice                    571,0 b.

7.) Kyjov                         565,5 b.

8.) Starý Podvorov          559,5 b.

9.) Lužice                        287,0 b.

 


 

Chovatelé v roce 2017

 

    Letošní rok byl z hlediska chovatelství hodně nepříznivý. Kvůli mrazivému počasí byly úhyny u lednových vrhů hodně velké. Ale jarní měsíce to vynahradily a mláďata jsme v pohodě odchovali. Ale nejen chovatelstvím jsme se zabývali. Na naší klubovně jsme vyměnili staré dřevěné okna za nové plastové, opravili fasádu a snažíme se o postupné zkulturnění naší klubovny. Naší prioritou jsou ale výstavy, a tak jsme v měsíci červnu zajížděli do Velké nad Veličkou. Tam vystavovalo sedm našich chovatelů. A byli jsme úspěšní, přivezli jsme 5 čestných cen. 11.8.2017 jsme opět v sedmi zajížděli do Kyjova, kde jsme se účastnili 3. Oblastní a 13. Okresní výstavy zvířat mladých chovatelů a taktéž Místní výstavy králíků, drůbeže a holubů. Ani tam jsme neudělali ostudu. Z našich mladých chovatelů jsou to Kmenta Tadeáš a Štylárek Lukáš oba dva získali na svoje zvířata Čestné ceny a Tadeáš ještě pohár. Dospělí taky nezklamali a přivezli 5 Čestných cen.     

 

               

    Na snímcích předává Pani senátorka Anna Hubáčková pohár a čestnou cenu našim mladým chovatelům Tadeášovi Kmentovi a Lukášovi Štylárkovi.

    Po této výstavě jsme vystavovali na Okresní výstavě v Hroznové Lhotě. Tam vystavovalo10 našich členů. V parném počasí se nám moc nedařilo a získali jsme dohromady 4 čestné ceny a protože výstava byla soutěžní tak se králíkáři umístnili na krásném druhém místě a na třetím místě se umístnili i naši drůbežáři.

 


 

Soutěž o nejlepšího chovatele králíků okresu Hodonín v roce 2016

 

V neděli 19. března 2017 se uskutečnil v klubovně ZO ČSCH Rohatec aktiv králíků, kde byl náš mladý chovatel Tadeáš Kmenta vyhodnocen jako nejlepší MCH chovatel králíků na okrese Hodonín v roce 2016. Gratulujeme

 

 

Kompletní tabulka vyhodnocení soutěže, ve které jde vidět velké zastoupení našich členů ZO


 

Soutěž ZO (králík) v roce 2016

ve které se naše ZO umístila na prvním místě


 

Rohatečtí chovatelé v roce 2016

 

Letošní chovatelský rok jsme začali výstavou ve Velké nad Veličkou. Na této výstavě vystavovalo celkem 56 chovatelů, a bylo vystaveno 156 králíků, 29 voliér drůbeže a 82 holubů. Z rohateckých chovatelů vystavovali přítel Březovský a získal Čestnou cenu, dále př. Grombiřík, Kmenta P. ( Čc),Předínský (Vítěz výstavy ), Stávek (Čc), a Zemčík (Čc). Potom naši chovatelé zajížděli na 2. oblastní výstavu zvířat Mladých chovatelů a místní výstavu do Kyjova. Na této výstavě bylo vystaveno v kategorii Mladých chovatelů 50 králíků. Z našich Mch vystavoval Tadeáš Kmenta získal Čc a Štylárek Lukáš. V místní vystavovali př.Štylárek Miroslav(Čc), Stávek František(Čc), Kmenta Patrik(Pohár starosty za nejlepší kolekci králíků), Předínský (Čc), v oboru drůbež bylo vystaveno celkem 67 voliér drůbeže a vystavovali př. Štylárek Mirek, Stávek F. a Zemčík(Čc). Vystavovalo celkem 7 našich chovatelů. Následovala další výstava Okresní výstava mladých K,D,H. V Hroznové Lhotě. Výstavy se z účastnilo 11 našich chovatelů. Jmenovitě př. Březovský(Čc), Kmenta Tadeáš a Patrik (Čc), Předínský (Čc), Stávek (Čc), Škromach, Vlasák (Čc) a Zemčík (Čc) na drůbež, byla to velmi úspěšná výstava. Po této jsme zajížděli k našim slovenským přátelům do Prietrže, kde vystavovali přítel Březovský František (Čc), Vítek Miroslav (Čc), Štylárek Miroslav a Lukáš (Čc), Kmenta Patrik a Tadeáš, Domanský Oldřich (Čc), Předínský, Stávek, Vlasák a Zemčík. Následovala výstava v Lužicích, kde vystavili tři chovatelé přítel Březovský (Čc), Předínský (Čc) a Grombiřík. Další výstava byla již naše Místní výstava K,D,H. Celkem vystavovalo 37 chovatelů z okesu a Slovenska. Z našich domácích chovatelů vystavilo své králíky 10 členů a to Vlasák (Čc), Mch Štylárek Lukáš (Čc), Štylárek Mira (Čc), Mch Tadeáš Kmenta získal Pohár, který věnoval senátor Zdeněk Škromach, Stávek (Čc), Grombiřík (Čc), Březovský (Čc), Opavský (Čc) dále Předínský a Vítek. Z našich drůbežářů vystavovali př. Stávek (Čc), Štylárek Mira, Vítek (Čc), Zemčík Pohár senátora Zdeňka Škromacha. Naši chovatelé holubů př. Nezval (Čc), Čachotský (Čc), Domanský získal Pohár věnovaný senátorem Zdeňkem Škromachem.

Po naší výstavě jsme zajížděli na další výstavy, kde jsme opět získávali ocenění na svá zvířata. Jenom v kostce. V Dubňanech vystavovalo 5 chovatelů získali 3 čestné ceny a pohár mladého chovatele. Lužice - 3 vystavující a 2 Čc. Zároveň s Lužicemi byla výstava ve Strážnici, kde vystavovali 4 chovatelé, kteří získali 2 poháry a čestnou cenu. Následovala Okresní výstava v Hodoníně, kde vystavilo 9 chovatelů králíků, kteří získali 4 ČC. Dále vystavovali 4 drůbežáři, čestnou cenu nezískali, ale při výstavě byla ukončena soutěž o nejlepší organizaci okresu Hodonín, kde se Rohatec umístil na Prvním místě. Zajížděli jsme na Národní výstavu do Olomouce, kde vystavilo 6 chovatelů. U králíků př. Opavský získal Pohár a titul Mistr republiky, u drůbeže Štylárek Mirek - 2 Poháry, př.Zemčík - Pohár a Stávek čestnou cenu. Následovala speciální výstava v Přerově, které se ůčastnili 3 chovatelé a získali př. Štylárek čestnou cenu a př. Stávek Pohár primátora Přerova.

Výstavní výsledky sezony 2016 obor holubi

Celostátní výstava mladých holubů Olomouc. Přítel Čachotský obdržel na MB pohár za nejlepšího holuba národního plemene. Okresní výstava Hodonín Čestná cena: Nezval Leoš, Vítek Miroslav, Čachotský Dušan. Při Okresní výstavě se konala klubová výstava MB. Šampiona výstavy na holuba MB získal Josef Opavský a zároveň získal titul Mistra klubu. Na této výstavě získali čestnou cenu přítel Čachotský a přítel Domanský. V měsíci listopadu se konala v Holicích CV bradavičnatých holubů, přítel Josef Opavský zde získal šampiona na MB. Přítel Nezval se zúčastnil ve Velkých Pavlovicích klubové výstavy Koburských skřivanů, kde získal na svého holuba šampiona a titul Mistra klubu. Krajská výstava se konala v prosinci v Brně na výstavišti. Přítel Nezval zde získal čestnou cenu. Josef Opavský obdržel pohár na nejlepší kolekci holubů Národního plemene věnovaným Ministrem zemědělstvím.


 

 

Reprezentace ZO ČSCH Rohatec na Celostátním kole 
                              
48. Olympiády mladých chovatelů v Rumburku 2016

                                

      Po úspěšném absolvování Okresní soutěž mladých chovatelů 7. května 2016 v Kyjově se náš mladý chovatel Tadeáš Kmenta zúčastnil Celostátního kola 48. Olympiády mladých chovatelů, které se letos nakonec konalo v Rumburku ve dnech 10.8. - 14.8.2016. Olympiády se náš mladý chovatel zúčastnil již po druhé za sebou a taktéž ve stéjném oboru - Exotické a okrasné ptactvo, kategorie I.

        Nakonec skončil na krásném 6. místě a tímto mu gratulejeme! smiley

                              


 

Zpráva z Okresní soutěže mladých chovatelů ze dne 7.5.2016

 

            Náš mladý chovatel Tadeáš Kmenta se stal absolutním vítězem na Okresní soutěži mladých chovatelů, která se konala 7. května 2016 v Kyjově, kde získal první místo v kategorii králíků a taktéž první místo v kategorii exotů. Za obě první místa získal Putovní pohár Zdeňka Duroňa. Jeto již po druhé neboť jako první tento pohár získal jeho starší bratr Patrik též náš člen ZO Rohatec. Oběma gratulujeme a jen tak dál.

                                


 

 

PF 2016


 

Jak se daří rohateckým chovatelům v roce 2015

 

Letošní rok jsme již tradičně zahájili výstavou ve Velké nad Veličkou, kde vystavovalo sedm našich chovatelů jmenovitě přítel Březovský (získal Čestnou cenu), př. Grombiřík, př. Kmenta, př. Předínský vítěz výstavy, př. Stávek (Čestná cena),př. Vítek, př. Zemčík (Čestná cena). Jako další výstavu jsme obeslali výstavu v Kyjově, kde jsme opět uspěli a získali na svá zvířata čestné ceny. Jmenovitě př. Březovský (Čc), Předínský (Čc), Kmenta Patrik (Čc), Kmenta Tadeáš, jako Mladý chovatel, taktéž získal Čestnou cenu a pohár Vítěz výstavy MCH. To byl obor králíci. Drůbež vystavovali př. Hana Hořínková (Čc), př. Stávek (Čc), př. Štylárek Miroslav, př Uřičář a př. Zemčík.

Následovala Okresní výstava králíků drůbeže a holubů v Hroznové Lhotě, na kterou se přihlásilo třináct chovatelů jmenovitě v oboru králík to byli př. Březovský Čc, př. Kmenta Patrik a  Mch  Kmenta Tadeáš, př Předínský,  Škromach, př. Vlasák Čc a Mch Štylárek Lukáš v oboru drůbež vystavovali tito naši  chovatelé : př Stávek, př. Hořínková (oba obdrželi Čestné ceny), dále př. Jüstel, př. Štylárek Miroslav, př.Uřičář,  př. Vítek a př. Zemčík. Jak je vidět, není každý den posvícení. Ale na příští výstavě u našich slovenských přátel to vypadalo jinak. Tam nás vystavovalo devět chovatelů a z toho u králíků získali př. Vlasák Čc a přítel Březovský se stal vítězem o pohár Jána Bašnára. Ostatní jsme měli bodování pěkné, ale byli tam i lepší. U drůbeže Čc získal př. Stávek a naše nová členka Hana Hořínková získala vítězný pohár Ludmily Križanovej.

Pak se uskutečnila naše místní výstava, na které jste se mnozí byli podívat, za což jsme Vám vděčni. Tuto výstavu obeslalo celkem 18 našich chovatelů ve všech oborech. Z třinácti čestných cen udělovaných na králíky získali čestné ceny př. Březovský, Grombiřík, Štylárek M., Vlasák, Kmenta Patrik, Předínský, Vítek, Kmenta Tadeáš, Opavský. V oboru drůbež bylo vystaveno 31 voliér. Vystavilo sedm našich chovatelů a Čestné ceny získali př. Stávek, Štylárek, Opavský, Hořínková, Vítek, Jüstal a Uřičář. V oboru holub vystavovali tito chovatelé: př. Opavský, Domanský, Čachotský, Vítek a přítel Nezval. Všichni získali na své holubi Čestné ceny .

Ale naší výstavou ještě nekončíme Následovala výstava V Dubňanech. Na ní vystavovali: přítel Miroslav Štylárek získal Čestnou cenu, Lukáš Štylárek Mch získal Čestnou cenu, Tadeáš Kmenta Mch získal pohár Šampion senior na samce, Patrik Kmenta získal Čestnou cenu a přítel Vlasák získal získal taktéž pohár Šampion junior v soutěži o nejlepšího Moravského samce.

Jak vidíte tak se nám daří zdárně reprezentovat Rohatec. Ale trápí nás přece jen malý zájem ze strany rohatecké mládeže o chovatelství. Přijďte rádi Vás uvítáme a pokud to bude v našich silách i podpoříme. 

                                                                               (Předinský Petr)

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Celostátní kolo soutěže
                   47. Olympiáda mladých chovatelů
                                                     se uskutečnilo 19.-23.8.2015 v Ostravě
 
           Tadeáš Kmenta -  4. místo, odbor Okrasné a exotické ptactvo, kategorie I

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 
Celostátní kolo soutěže
                   47. Olympiáda mladých chovatelů
                                                     se uskuteční 19.-23.8.2015 v Ostravě
 
Více o soutěži MCH se dozvíte - ZDE
 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Okresní kolo soutěže
                  Chovatelské dovednosti mladých chovatelů
                                                     se konalo 18.4.2015 na DM SOŠ Z a S,
                                                                                                   Lidická 1101 v Kyjově.
 
        Tadeáš Kmenta -      1. místo, odbor Exotické a okrasné ptactvo, kategorie I
 
                                         

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Seznam výstav na okrese Hodonín 2014

 

   1. Velká nad Veličkou               18. – 20. 7.             místní

   2. Kyjov                                   16. – 17. 8.             4.Krajská a 10.okresní Mch a místní K,D,H

   3. Bzenec                                  16. – 17. 8.             místní

   4. Čejkovice                             16.  - 18. 8.             místní

   5. Hr. Lhota                              30. – 31. 8.             Okresní mladých K,D,H a spec. Stříbřitých malých a výletků

                                                                                                                               Mor. Pštrosů

   6. Šardice                                   6. – 7.  9.              místní

   7. Svatobořice                         13. – 14. 9.              místní

   8.  Milotice                              20. – 21. 9.              místní

   9. Lužice                                 20. – 21. 9.               místní

10. Kněždub                              20. – 21. 9.               místní        

11. Rohatec                               27. – 28. 9.               místní

12. Strážnice                               4. – 5.  10.               místní

13. Dubňany                                4. – 5. 10.               20.Slovácká samců K a místní

14. Hodonín                             23. – 26. 10.              Okresní K,D,H     (Pozor posuzování ve čtvrtek!)           

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

  Celostátní kolo soutěže
                   44. Olympiáda mladých chovatelů
                                                     se uskutečnilo 17.-21.8.2012 v Čáslavi
 
           Patrik Kmenta -  2. místo, odbor Okrasné a exotické ptactvo, kategorie II
 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Seznamy výstav na okrese Hodonín v r. 2011
 
                                
 

ZO ČSCH

Datum výstavy 

Druh výstavy

 1.  Velká nad Veličkou 22.-24.7. Místní K,D,H,E
 2.  Kyjov 12.-.14.8. 

1. Krajská výstava MCH K,D,H

7. Okresní výstava zvířat K,D,H, MCH a místní K,D,H

 3.  Bzenec 13.-14.8.  Místní K,D,H
 4.  Petrov 14.8.  Propagační místní K,D,H
 5.  Čejkovice 20.-22.8. Místní K,D,H 
 6.  Hroznová Lhota 27.-28.8.  Okresních mladých zvířat
 7.  Lužice 3.-4.9.  Místní K,D,H
 8.  Šardice 10-11.9.  Místní K,D,H
 9.  Kněždub 17.-18.9.  Místní K,D,H
 10.  Milotice 17.-19.9.  Místní K,D,H
 11.  Rohatec 24.-25.9  Místní K,D,H
 12.  Svatobořice 24.-25.9.  Místní K,D,H
 13.  Dubňany 1.-2.10  17. Slovácká výstava samců králíků a místní K,D,H
 14.  Hodonín 27.-30.10. 

2. Jihomoravská krajská výstava K,D,H 

+ meziokresní soutěžní výstava K,D,H s mezinárodní účastí

 15.  Strážnice  1.-2.10.  Místní K,D,H

                 

Slovenský zväz chovateľov - Oblastný výbor v Senici


Výstavy v roku 2011 :

 

 1.  Senica 19.-21.8. 35. Záhorácká výstava zvierat
 2.  Hlboké 7.-28.8. Miestna výstava zvierat
 3.  Sekule 10.-11.9. Miestna výstava zvierat
 4.   Podbranč 17.-18.9. Miestna výstava zvierat
 5.  Gbely 24.-25.9. Oblast. výstava králikov, miestna výstava zvierat
 6.  Prietrž 1.-2.10. Miestna výstava zvierat
 7.  Jablonica 15.-16.10 Oblast. výstava hydiny, miestna výstava zvierat
 8.  Sobotiště 6.-8.1. 2012 ! Oblast. výstava holubov, miestna výstava zvierat
 
 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 


  Celostátní kolo soutěže
                   43. Olympiáda mladých chovatelů
                                                     se uskutečnilo 17.-21.8.2011 v Opavě
 
           Patrik Kmenta -  3. místo, odbor Okrasné a exotické ptactvo, kategorie II
 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Okresní kolo soutěže
                  Chovatelské dovednosti mladých chovatelů
                                                     se konalo 30.4.2011 na DM SOŠ Z a S,
                                                                                                   Lidická 1101 v Kyjově.
 
        Štylárek Tomáš -    3. místo, odbor Králíci, kategorie I
        Patrik Kmenta -      2. místo, odbor Exotické a okrasné ptactvo, kategorie II
                                         2. místo, odbor Králíci, kategorie II

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 
  Celostátní kolo soutěže
                   1. Olympiáda mladých chovatelů
                                                     se uskutečnilo 4.-8.8.2010 v Litomyšli
 
           Patrik Kmenta -  4. místo, odbor Králíci, kategorie II
 
 
 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

 

Okresní kolo soutěže
                  Chovatelské dovednosti mladých chovatelů
                                                     se konalo 25.4.2010 na DM SOŠ Z a S,
                                                                                                   Lidická 1101 v Kyjově.
 
        Štylárek Tomáš -    2-5. místo, odbor Králíci, kategorie I
        Patrik Kmenta -      1. místo, odbor Exotické a okrasné ptactvo, kategorie II
                                       1. místo, odbor Králíci, kategorie II